Archive | April 2012

You are browsing the site archives by date.

Festë për bavarezët dhe Lot për madrilenët

Në “Bernabeu” mbyllet 2-1 për madrilenët dhe gjithcka vendoset nga 11-metërshat. Ronaldo, Kaka dhe Ramos gabojnë, duke i dhënë mundësinë bavarezëve  të luajnë në finale ndaj Celsit. Nga Oldi Mele Bajerni I Mynihut do të luajë në 19 Maj me Celsin duke pasur një avantazh të jashtëzakonshëm, të luajë para fansave të vet në “Allianz […]

ADELE VS RIHANNA, DYLUFTIMI FEMEROR…

Nga Belinda Ruçaj Një dyluftim do të shohim më 20 maj 2012 në Billboard Music Awards në MGM në Las Vegas. Me mburojën e zërit brilant të të dyja këngëtareve do të shikojmë ballë për ballë britaniken  Adele dhe këngëtaren e R&B Rihanna. Këngëtarja e “Rolling in the Deep” udhëhiqet nga 18 nominime përfshire këtu […]

Këpucët sportive të së ardhmes

Nga Mirgen Bushati Loja është gjithmonë e më e shpejtë, hapësirat sa vijnë dhe ngushtohen, kush fiton 20 metrat e para ka lojën nën kontroll. Nike Mercurial  Vapor  Superfly  3 perfaqëson gjeneratën e shtatë së markës Mercurial  e cila ne këto vite ka sjellur një konfort në ambientet futbollistike. Këto kepucë të jashtëzakonshëme vinë si  […]

Apple dhe Facebook rrezikojnë lirinë e internetit

  Nga Kujtim Xhaja “Liria e internetit nuk ka qenë kurrë kaq e pambrojtur sa në këtë periudhë.”-kështu është shprehur Sergey Brin, bashkë-themeluesi i Google. Sipërmarrësi, në një intervistë me prestigjozen “The Guardian”, ka shprehur shqetësimet e tij kundrejt “forcave të fuqishme të rreshtuara kundër një interneti të hapur”. 

Rruga e dy ekipeve për në gjysmëfinale..

Nga Oldi Mele Katalanasit sot do të përballen me londinezët në një sfidë ku do të percaktohet finalistja e parë NE RRUGEN MUNCHEN ARENA. STATISTIKA • Çelsi ka pësuar vetëm një humbje në 14 ndeshjet e fundit, ndërkohë që ndaj Barcelonës i mjafton edhe një barazim për t’u kualifikuar. • Barcelona vjen për të pestën […]

Barcelona-Chelsea, sonte përcaktohet finalistja e parë..

Lexoni postimin origjinal Nga Oldi Mele Blaugranasit rikthehen përsëri në “Camp Nou”, aty ku Reali i Muorinhos në fundjave mposhti 2-1 katalanasit dhe i dha “shuplaken” e fundit për titullin kampion në La Liga. Ndodh rrallë që Barcelona të humbë dy ndeshje të rëndesishme rradhazi por edhe humbja në Londër para 1 jave i ka […]

Shqipëria dhe osmanët

Shqipëria në shekuj Lexo numrin e parë të rubrikës Rubrikë nga Kelvin Nikolli Kur përmendet Perandoria Osmane, ballkanasve u shkon nëpërmend një pushtues që erdhi nga Azia dhe për gati një gjysëm mijëvjeçari i mbajti të nënshtruar nën “thembrën” e tij. Kjo vlen edhe për shqiptarët. Shqiptarët, sikur fqinjët e tyre, nuk duan ta kujtojnë […]