Barcelona-Chelsea, sonte përcaktohet finalistja e parë..

Lexoni postimin origjinal

Nga Oldi Mele

Blaugranasit rikthehen përsëri në “Camp Nou”, aty ku Reali i Muorinhos në fundjave mposhti 2-1 katalanasit dhe i dha “shuplaken” e fundit për titullin kampion në La Liga. Ndodh rrallë që Barcelona të humbë dy ndeshje të rëndesishme rradhazi por edhe humbja në Londër para 1 jave i ka komplikuar mundësitë për të qënë pjesë e finales të madhe në 19 Maj. Duke ditur filozofinë mbrojtëse të skuadrës Londineze, për lojtarët e Barçës do të jetë e vështirë të çajë një mbrojte dhe një portier të mirëfilltë, ndërsa në krahun tjeter Drogba është gati ti ndëshkojë kundërshtarët me kundrasulme. Në këtë ndeshje favorit…

Advertisements
%d bloggers like this: