Filma

Sylvester Stallone, Rambo për herë të pestë

Nga Erblin Vukaj Thuhet se luftëtarët nuk ndalen kurrë, dhe kështu është edhe për Sylvester Stallone-n, që edhe pse 65 vjeç , do të realizojë për të pestën herë Rambon. Stallone foli për projektin e ri në MTV gjatë CinemaCon-it në Las Vegas: ngjarjet e filmit do zhvillohen në Meksikë, armiqtë e ri të luftëtarit legjendar me fashën e kuqe mes flokëve do të jenë kartelet e drogës. Nëntitulli do të jetë “Beteja e fundit”, dhe në […]

The Avengers, filmi i rradhës nga Marvel

 Nga Erblin Vukaj Kliko këtu për faqen zyrtare të filmit   Nick Fury, drejtor i S.H.I.E.L.D, një agjencie ndërkombëtare të ruajtjes së paqes, kërkon të shpëtojë botën nga dinakëria e Lokit. Agjencia e tij është një bashkim i gjithë Super-Heronjve të Marvelit, me Iron Man-in, Hulk-un, Thor-in, Captain America-n, Hawkeye-in dhe Black Widow-in. Për ta shpëtuar botën nga Loki dhe njerëzit e tij, Nick Fury do të ketë nevojë për të gjitha fuqitë e super-heronjve

Fabula e “Ezopit” të skenës shqiptare

Nga Olsjan Bakiu Kadri Roshi: Fragment nga filmi “Shembja e idhujve” Kadri Roshi lindi në 4 Janar të vitit 1924, në Ballsh të Mallakastrës, ndërsa prindërit e tij, Maksut dhe Sabrie ishin me orgjinë nga Libohova. Nëna e Kadri Roshit do të largohej nga jeta, kur Kadriu ishte vetëm 2 vjec,ndërsa i ati do të […]

Filmat Shkurt-Prill 2012

Nga Erblin Vukaj Filmat me pritshmërinë më të lartë për këtë muaj: Act of Valor    Një skuadër e forcave speciale Navy Seals, duhet të përballet me një mision të vështirë, për të shpëtuar një agjent të CIA-së, marrë peng nga një organizatë terroriste. Një thriller militaresk, aksion, pika e fortë e të cilit duket […]