Sport

Ja kush jane golashënuesit më të mirë të sezonit

                                                                         Në përfundim të sezonit futbollistik, në shumë kampionate janë listuar edhe emrat e golashënuesve më të mirë në kampionatet […]

Çmimi i madh i Portugalisë – Rrufeshëm Stoner dhe Lorenzo

Nga Erblin Vukaj Në Estoril një super Casey Stoner dominon nga fillimi në fund, duke marrë fitoren e dytë radhazi për këtë sezon. Prapa tij Lorenzo dhe Pedrosa. Dovizioso në vend të katërt, ndërsa vend i shtatë për Valentino Rossin. Me këtë sukses Stoner merr kryesimin e përgjithshëm për kampionatin botëror të MotoGP-ës. Me një […]

Festë për bavarezët dhe Lot për madrilenët

Në “Bernabeu” mbyllet 2-1 për madrilenët dhe gjithcka vendoset nga 11-metërshat. Ronaldo, Kaka dhe Ramos gabojnë, duke i dhënë mundësinë bavarezëve  të luajnë në finale ndaj Celsit. Nga Oldi Mele Bajerni I Mynihut do të luajë në 19 Maj me Celsin duke pasur një avantazh të jashtëzakonshëm, të luajë para fansave të vet në “Allianz […]

Rruga e dy ekipeve për në gjysmëfinale..

Nga Oldi Mele Katalanasit sot do të përballen me londinezët në një sfidë ku do të percaktohet finalistja e parë NE RRUGEN MUNCHEN ARENA. STATISTIKA • Çelsi ka pësuar vetëm një humbje në 14 ndeshjet e fundit, ndërkohë që ndaj Barcelonës i mjafton edhe një barazim për t’u kualifikuar. • Barcelona vjen për të pestën […]

Barcelona-Chelsea, sonte përcaktohet finalistja e parë..

Lexoni postimin origjinal Nga Oldi Mele Blaugranasit rikthehen përsëri në “Camp Nou”, aty ku Reali i Muorinhos në fundjave mposhti 2-1 katalanasit dhe i dha “shuplaken” e fundit për titullin kampion në La Liga. Ndodh rrallë që Barcelona të humbë dy ndeshje të rëndesishme rradhazi por edhe humbja në Londër para 1 jave i ka […]

Vettel fiton Çmimin e madh të Bahrain-it, e rivalizon vetëm Raikkonen

Nga Erblin Vukaj Dominon Sebastian Vettel. Garë perfekte e tij, ku qëndroi gjithmonë i pari. Kështu në pistën e Sakhir-it Vettel i rikthehet fitores, që i mungonte prej 30 tetorit të vitit 2011-të. Bën gjithçka mirë gjermani, që nga nisja e deri tek përfundimi i garës, duke duruar mjaft mirë edhe presionin e Kimi Raikkonen-it […]

El Clasico e shumëpritur, luhet për gjithcka

(Lexo shkrimin origjinal) Nga Oldi Mele Sot në orën 20:00 në “Camp Nou” do të startojë ndeshja më e rëndësishme e La Ligës pasi do të përballen Barcelona dhe Real Madrid në një sfidë për “ Jetë a Vdekje”. Në tempullin katalanas do të ndizen prozhektorët për lojtarët më të mirë në botë dhe pritet […]