Serie A

Ja kush jane golashënuesit më të mirë të sezonit

                                                                         Në përfundim të sezonit futbollistik, në shumë kampionate janë listuar edhe emrat e golashënuesve më të mirë në kampionatet […]

Del Piero i befasuar: Doja të qëndroja tek Juve!!!

Nga Genci Pishtari Alex Del Piero, dhe  historia e dashurise me Juventusin, me të gjitha gjasat do të marrë fund në qershor. Në një intervistë për revistën “Vanity Fair” kapiteni i Juventusit është shprehur se ka mbetur i befasuar nga  fjalët e presidentit Anjeli. “Endërroja ta mbyllja karrierën time tek Juventusi,”- është shprehur Pinturikjo, “…një […]