Moto GP

Çmimi i madh i Portugalisë – Rrufeshëm Stoner dhe Lorenzo

Nga Erblin Vukaj Në Estoril një super Casey Stoner dominon nga fillimi në fund, duke marrë fitoren e dytë radhazi për këtë sezon. Prapa tij Lorenzo dhe Pedrosa. Dovizioso në vend të katërt, ndërsa vend i shtatë për Valentino Rossin. Me këtë sukses Stoner merr kryesimin e përgjithshëm për kampionatin botëror të MotoGP-ës. Me një […]

MotoGP – Audi blen Ducati-n, për 860 milion euro

Nga Erblin Vukaj   Audi do të zotërojë markën italiane të motorëve, Ducati. Sipas informacioneve më të fundit, marrëveshja do të mbyllet në ditët e ardhshme për një shifër afërsisht 860milion €. Mungon vetëm zyrtarizimi, kur duket gjithçka e kryer. Sipas shtypit gjerman, raportuar edhe nga web-site-i i prestigjozes amerikane Bloomberg Business Week, Ducati do t’i kaloi përfundimisht Audit. Investindustrial dhe Volkswagen

Valentino Rossi: “Shumë e lodhshme të ngasësh këtë Ducati.”

Nga ErblinVukaj    Pas vendit të dhjetë në Katar, në garën e parë për vitin 2012, Valentino Rossi shpreh zhgënjimin e tij. “E vërteta është se unë nuk mundem ta ngas këtë motor, nuk e dimë më se çfarë duhet të bëjmë, dhe nuk dua të krijoj iluzione, asgjë nuk do të ndryshojë me shasinë […]